در گذشته تنها ابزار در دسترس برای درمان بزرگسالان براکت های فلزی بودند که روی دندان ها چسبانده می شدند. این وسایل برای درمان بزرگسالان بسیار کارآمد بودند، اما  به دلیل دیده شدن آن ها حین لبخند، مورد پسند برخی از بزرگسالان نبودند، خصوصا برای افرادی که موقعیت اجتماعی یا شغلی آن ها نیاز داشت که براکت های ارتودنسی در دهانشان دیده نشود(مانند بازیگران یا مجریان تلویزیون). با پیشرفت تکنولوژی براکت های سرامیکی و کامپوزیتی برای درمان این گروه از بزرگسالان معرفی شد. این براکت ها همرنگ دندان بوده و میزان دیده شدن آن ها حین لبخند بسیار کم است. آخرین پیشرفت تکنولوژی در درمان ارتودنسی برای افزایش زیبایی حین درمان متد های درمان با کلیر الاینر ها بود که در جامعه با نام ارتودنسی نامرئی شناخته می شوند. کلیر الاینر ها برای اولین بار توسط کمپانی اینویز الاین(Invisalign) ارایه شدند برای همین در بین برخی دندانپزشکان  به اشتباه با نام درمان به اینویزالاین معروف شده است. در این درمان به جای چسباندن براکت های ارتودنسی رو دندان ها از پلاک های متحرکی استفاده می شود که کاملا شفاف بوده و هیچ نمو خارجی روی دندان ندارند.

در این روش از دندان های بیمار مدلی سه بعدی ساخته میشود و بسته به صلاح دید متخصص ارتودنسی در نرم افزار های مخصوص روال درمان طراحی و بر اساس آن توسط پرینتر سه بعدی پلاک های شفاف( الاینرها) ساخته می شوند. بسته به نوع درمان اختصاصی مد نظر متخصص ارتودنسی تعداد مشخصی از الاینر ها برای هر بیمار ساخته شده و در جلسات مختلف برای استفاده به بیمار تحویل داده می شود. در این درمان معمولا فاصله ویزیت های بیمار کوتاه تر بوده و هر 2 تا سه هفته یکبار بیمار باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کند. با توجه به پیچیدگی های تکنولوژیک طراحی و ساخت الاینر ها و مدیریت بالینی آن ها، این نوع درمان یکی از پرهزینه ترین انواع درمان ارتودنسی می باشد.

با وجود مزیت های فراوان، این روش درمانی محدودیت هایی نیز دارد و برطرف کردن تمامی انواع مشکلات ارتودنسی با آن امکان پذیر نیست، لذا برای انجام این نوع از درمان نیاز به مشورت با یک متخصص ارتودنسی مسلط به تکنولوژی های نوین و دارای تجربه کافی در درمان با کلیر الاینر ها الزامی است.

به منظور جلب رضایت افرادی که به دنبال حداکثر زیبایی حین درمان هستند، ما در مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر بهزاد سالاری تلاش کرده ایم تا همگام با پیشروترین مراکز درمان ارتودنسی آمریکایی و اروپایی، به روز ترین متدهای ارتودنسی نامرئی را به متقاضیان درمان زیبایی ارایه کنیم.